Mitu Dan-Marius

Fan Courier FC

Eftimie Razvan-Ioan

Fan Courier se impune clar și, chiar și matematic, sigilează primul obiectiv al sezonului: salvarea de la retrogradare. Infuzia de talent de la mijlocul returului a fost hotărâtoare, cupa este obiectivul de vitrină în acest epilog de sezon, partida cu Iacobinii fiind, pentru Mitu și compania, motiv de recapitulare în vederea duelului cu Bătrânii. Colaborare între generații la primele două goluri. Mușteriul Erdei pasează decisiv pentru corifeul Mitu, apoi se inversează rolurile, iar după primele 10 minute, curierii aveau avantaj de două goluri pe tabelă. Imediat vine replica lui Mande, cel care, dacă ar fi găsit mai des drumul spre teren, probabil Iacobinii ar fi avut o soartă mai blândă în acest sezon (11). Copy – paste la golul trei, Mitu îl consiliază cu un nou assist pe copilul de trupă al curierilor și se reface avantajul de două lungimi, repriza fiind definitivată, după un nou gol al decarului, în minutul 18. Iacobinii a punctat și de această dată la impresia artistică, un deja-vu în acest sezon, echipa a jucat, însă nu a strâns puncte, Alin Gheorghe a făcut 4-2, apoi, la ultima fotogramă a meciului, după ce Mitu și-a tencuit tripla personală, Moldoveanu a fixat rezultatul. 5-3, FAN se impune categoric.