Vlad Razvan Cristian

Specialii

Albisoru Mihai-Ionut

Arsenal Romania Supporters Club

Specialii se agață de ultima speranță pentru salvarea de la retrogradare. Jurnaliștii au șters cu buretele forma dezastruoasă din ultima vreme, au strâns rândurile și au luat toate punctele cu Arsenal, trupă rămasă fără obiectiv în final de sezon. Cu ambiția la cote maxime și un Cristi Vlad impresionant între buturi, Specialii și-a depășit codiția dictată în acest retur și a revenit de la 0-1. Spălățelu a marcat după 7 minute pentru tunari. Reacția a venit repede. Militaru a egalat după 4 minute, iar peste alte 4 minute, Popa i-a adus în avantaj pe speciali. Vedeta Bistriceanu a marcat pentru 3-1, scor gravat la pauză. Specialii și-a betonat defensiva în partea secundă, dar Arsenal a revenit în meci. Dumitrescu a făcut 3-2, dar jurnaliștii au rezistat până spre final. Apostu a înscris superb pentru 4-2, din pasa MVp-ului serii, Bistriceanu. La ultima fază, Arsenal a închis meciul la 4-3, iar speranțele colegilor lui Elsion Vaso se leagă de jocul din ultima rundă cu Sporting.