Balauca Rastuf George Alin

FC 1 Decembrie

Starcea Silvester

Ilfovenii aveau cuțitul la măduvă, victoria fiind singurul scenariu acceptat pentru a rămâne în elita echipelor la Victory Cup. Montați de conducerea tehnică bicefală Ursu – Costin Alexandru, băieții în albastru au obținut o victorie limpede. Ursu a deschis scorul instant, minutul 2, apoi Poșogeanu, pe post de portar- libero-mijlocaș de creație, a șutat de la mijlocul terenului și l-a învins pe Stârcea (6). Fără obiectiv în acest meci, cu orgoliul personal tocit și fără Costache între buturi, cei de la Urban s-au transformat în victime. Costin Alexandru i-a descătușat pe colegii săi în minutul 14, apoi și-a intrat în rol fundașul Bălăucă, zis și sniperul, doppietta de autor 17 și 19, iar la pauză, FC 1 Decembrie beneficia de un avantaj terapeutic, 4-1. Partea secundă a adus un solo al ilfovenilor, Urban a fost demantelată, Putinei a înscris din propriul careu după ce l-a simțit pe Poșogeanu pribeag, departe de buturi, Ursu, Dincă, Sîrcă și, iarăși, Costin Alexandru, oprind numărătoarea la 9-1. Succes clar, FC 1 Decembrie poate pune anunțul pe OLX.