Nica Florea

Ares IPA 14

Spiridon Marcel

Ares IPA 14

Pompierii răsuflă ușurați, obțin o victorie la limită în fața curierilor și își păstrează poziția în Liga 1. Start bun de meci pentru Ares, Olteanu își hașurează forma bună și deschide scorul, apoi Florea Nica, din pasa lui Roșca, face 2-0. Era minutul 8. O contră de manual duce scorul la 3-0, Nica se achită către Roșca, apoi pompierii intră în carantină. Bănaru reduce din diferență după ce-l fixează pe portarul advers și-i trimite printre agrafe. Bocu reface avantajul de trei goluri pentru Ares, dar până la pauză, Bănaru recidivează. Pompierii au știut să își protejeze avantajul în partea secundă și, chiar dacă pe final au avut unele emoții, Florea și Roșca au mai punctat în mitanul secund, de partea cealaltă, curierii și-au mângâiat stima de sine după ce Bănaru a revendicat balonul de joc, hattrick de excepție, iar Hurmuzache a înscris și a pasat decisiv pentru celălalt Bănaru, Ioan Andrei. 6-5, Ares scapă de umbra barajului, Fan țintește cupa.