Balan Ionut Madalin

Metropolis

Pintilie Bogdan

Metropolis

Meci de infarct pentru Metropolis în ultima rundă din sezon. Doar o victorie îi asigura locul de baraj, indiferent de rezultatul de la meciul specialilor. Metropolis a știu ce vrea și a fost decisă din start. Balan a bifat dubla în 8 minute pentru Metropolis. Jocul s-a calmat și totul părea că merge spre un 2-0 lejer la pauză. FC Onești s-a trezit pe finalul primei părți și a punctat pentru 2-1 prin Alexandrescu. Locul 7 la final de sezon putea fi obiectivul pentru albaștri în partea secundă. A fost seara de gală a celor de la Metropolis. S-a marcat în poarta albaștrilor și la reluare, la fel de repede ca-n prima repriză. Balan a trait un deja vu, gol în primul minut din ambele reprize. Chirita a notat 4-1 , iar omul serii, Balan, a trimis Metropolis la baraj cu golul din penalty din minutul 30. Cu 5-1 pe foaie, Metropolis a lăsat garda jos și Oneștiul a replicat cu două boabe în 4 minute. Dubla lui Călin a trimis jocul la 5-3 și Metorpolis încă speră să-și mențină locul în ierarhie la baraj.