FILIP MAGDALINIS

ARSC

PERIANU DORIAN-ALBERT

ARSC

Fără miză în gambe, calificați la baraj de pe poziția secundă în aceasta serie complicată, cei de la Acumen au jucat la alibi. ARSC s-a impus în același format fix, fără schimbări, cu un portar de excepție și doi jucători încântători, pictorii Magdalinis și Claudiu Ionescu. Asta a și fost rețeta unui succes de CV, Ionescu a servit o doppietta în primul sfert de oră, Magdalinis a completat tabela, la rândul său cu o dublă propulsată în debutul părții secunde, iar în minutul 30, evidența era șocantă pentru Acumen. 5-0, urme de manita peste blazonul favoriților după golul lui Cherciu. Iar orgoliul lui Vlad Florentin nu a suportat starea de fapt, acesta a punctat de trei ori și a terminat sezonul cu 59 de reușite, pe primul loc în serie, fundașul Ichim a edulcorat scorul, s-a făcut 5-4, ultimul cuvânt avându-l același Magdalinis. Set la 4, Acumen merge la baraj, ARSC retrogradează.