MINCU CATALIN

Dristor Predators

RADUCANU ANDREI-VICTOR

Misiune simplă pentru Dristor, o victorie cu ultima clasată o catapulta la baraj. Chiar dacă au început prost și au fost conduși după golul lui Lupu (3), violeții au revenit și au pus stăpânire pe teren. Țânțarul Paul Iordache a egalat repede (4), după o lovitură liberă excelent executată din granița careului, apoi Mincu și-a cinstit revenirea și a adus-o pe Dristor în avantaj (8). 4-2 la pauză pentru favoriți, Mincu a recidivat, a înscris și Bucurescu, de partea cealaltă, ilfovenii au punctat prin Golea din lovitură de penalitate. Dristor a condus ostilitățile și în partea secundă, același Mincu a reușit tripla, și-a intrat în rol și golgheterul Nica, cei doi fiind killerii adversarilor. 1 Decembrie a participat la show cu alte trei goluri, dubla lui Staicu și, din nou, Golea fiind marcatorii outsiderului din partea secundă. S-a terminat 9-5, Dristor prinde barajul de pe locul 4, 6 cu 1 fiind echipa mai bună la meciurile directe.