Neacsu Razvan

Wizards

Moldoveanu George

Wizards

Victorie pentru Wizards, însă vrăjitorii, în vertijul rezultatelor indirecte, ratează barajul. Royal a venit pentru a bifa prezența, fără portar, Mărioara, ăntr-un picior, fiind condamnat la mănuși. Cu un lot franjurat, ilfovenii au jucat fotbal și au chnuit un adversar care a avut gambele sub presiune. Royal a condus de trei ori, Amzoiu a deschis ostilitățile (11), Neacșu a luat atitudine și a egalat, 1-1 la pauză, iar vrăjitorii au același deja vu amar în partea secundă. Sorin Gută face 2-1, însă Tamaș nu acceptă și restabilește egalitatea cu un stâng livrat la colțul scurt. Același Amzoiu nu are stare și le mai predă o cumpănă adversarilor. E minutul 27, însă Pronia ține cu Wizards, vrăjitorii egalează grație unui autogol, apoi, la ultima fază, Neacșu pătrunde nestingherit și trage în tavanul porții. 4-3, cină fără sare, Dristor și 6 cu1 își câștigă meciurile, astfel că Wizards rămâne în afara barajului.