Stamate Robert

RTC

Trusca Bogdan Iulian

FCTS

Ultimul meci din acest sezon pentru două formații care și-au ratat obiectivul. RTC spera să lupte pentru promovare, însă s-a mulțumit cu mediocrul loc 8. De partea cealaltă, FCTS retrogradează, liga secundă fiind o pălărie mult prea mare pentru jurnaliști. Oaspeții deschid scorul prin Duminică în minutul 3, șutul său ferm din marginea terenului învingându-l pe Banu, din nou condamnat între buturi. Replica favoriților a fost servită până la pauză. În minutul 7, Stamate croșetează printre doi fundași adverși și înțeapă mingea pe lângă portar, apoi Stoica pune latul la pasa cu proces verbal de constatare a aceluiași Stamate (9), RTC având avantaj de două goluri, după ce Predescu a închis evidența primei reprize (16). RTC a clasat cazul în debutul părții secunde, Vlădărean înscrie un gol caraghios (22), mingea sare ca la flipper, apoi Cubițchi lărgește scorul la 5-1, reușita lui Iulian Tacea din minutul 35 fiind pentru amorul personal.