Ivuta Alexandru Eduard

AS Roma Bucuresti

Poenaru Mihai

Meci de notat doar în statistică pentru Roma și YBB. Rămase fără obiectiv pentru ultimul meci din sezon, cele două trupe s-au bucurat de fotbal. Au fost goluri pe bandă rulantă, într-o seară cu presiunea fixată la zero. Cu 8 minute fără gol în start de meci, prima repriză a avut parte de acțiune în ultimele 10 minute din mitanul întâi. Ivuta a marcat primul în meci, liderul având primul avantaj. Stan a egalat pentru YBB, dar capitolinii au răspuns prompt. Doppietta lui Rusie și execuția lui Manea au notat un avantaj lejer pentru Roma, 4-1. Repriza s-a încheiat cu golul lui Linca, 2-4 la pauză. Și la reluare, tot Roma a controlat ostilitățile. Rusie și-a completat tripla pentru 5-2. Tot hattrick și-a notat și Ivuta pentru Roma. YBB a mai salvat evidența cu golurile lui Stoian și Musat din ultimele minute. Roma termină campionatul cu un succes, liderul merge cu pieptu-n față spre liga 1.
Omul meciului: Ivuta Alex- nota 9,5