Toader Denis

C.F. Los Patrones

Nicorici Cosmin

Partidă spectaculoasă între două formații cu moralul în piuneze. Bătrânii 2 nu a mai câștigat de pe vremea în care Florin Lazăr era observator la Victory Cup, Los Patrones, deși sigură de play-off, trecea printr-o criză de rezultate, trei meciuri fără victorie. Start perfect pentru patroni și, în minutul 13, scorul era ferm, 3-0. Florea, copilul teribil din avanposturi, a deschis scorul după o acțiune personală și un șut plasat, apoi liderul Toader, cu un șut acoladă la colțul lung, bară-gol, șlefuit cu exteriorul, a majorat diferența. E 3-0 din gheata fină a aceluiași Florea. Accelerare, șut la tineta cățelului, din nou bară gol. Replica adversarilor vine de la Păun. Două goluri de pus pe facebook. În minutul 15, atacantul înțeapă un balon, mingea julește tranversala și-l lasă pe Nicorici fără ciucurele de la căciulă. 2-1 la pauză și, după 10 minute oarbe în partea secundă, în care Liviu Vlad a fost precum Huțupan în tinerețe și a blocat cu fandările marcă personală scăpările adversarilor spre poarta sa, Păun a recidivat. Și ce șut! Balonul dansează printre traversele porții și rămâne în năvod. 3-2, patronii au frisoane. Frații Neculai sunt inexacți la finalizare, iar jocul pe contre aduce victoria favoriților. Victor Alecu risipește nedumerirea (32), Ionuț Florea își alintă golaverajul și își enervează colegii cu lipsa de altruism, Toader mai merită un gol, este ca un lord pe teren, în timp ce David Crăciun a sigilat o victorie cu un scor, poate, prea dur o partidă în care de la învingători s-au remarcat Florea și Toader, iar de la Bătrânii 2 Păun și ghetele lui Adi Ionescu.