Smarandoiu Gabriel

1923.ro

Banu Ionut

1923.ro

Încă un pas spre titlu pentru 1923.ro. Victorie muncită în fața unui adversar arțăgos, dârz, care a chinuit liderul pe tot parcursul meciului. 2-0 la pauză pentru feroviari. Smarandoiu țâșnește ca un TGV spre poarta adversă și șutează razant (4), apoi, cu două minute înainte de pauză, Blezneac înscrie de sub mucii portarului advers, după o pasă de geniu furnizată de Smarandoiu. Ilfovenii, cu un joc în viteză, direct pe poartă, s-au încăpățânat să rămână în meci și Ivan a redus din diferență cu un lat sincer, excelent plasat, după ce Petreache i-a preparat execuția cu un assist perfect. Însă Smarandoiu avea să fie MVP-ul partidei, reia pe lângă portar din poziție ideală, apoi înscrie în propria poartă și jocul rămâne foarte disputat. Trăsnesc transversalele, apoi Ultras dă lovitura. Contră fulgerătoare, Doicescu lasă o minge pentru învăluirea lui Militaru, cel care, venit ca o praștie, catapultează balonul cu un șut curat, din prima și aduce isteria pentru băieții din Buftea. Reacție de echipă mare din partea celor de la 1923.ro și Adrian Badea, cu un trasor de la jumătatea terenului care-i îndoaie falangele portarului advers, aduce victoria.