Curavale Daniel

Lazio Bucuresti

MUŞUROI IONUŢ MARIUS

Lazio rămâne fără eșec în play off, dar cele 3 egaluri sudate nefericit în linia clasamentului o fac pe Rapid favorită la locul 1. Lazio și 1923.ro sunt deja promovate, cu 2 etape înainte de final. Început de an jalnic pentru CC United. Lazio a deschis scorul repede prin Bortofleac. Imediat s-a făcut 2-0, autor Anghelina. Finalul de repriză a echilibrat jocul. Burlacu a marcat pentru 2-1. Lazio a pornit ca din tun și partea secundă. Cazacu și Gârlescu au fost de neoprit în start de repriză, Lazio avea 4-1 și meciul părea decis. Achim a răspuns pentru CC United, dar Lazio a revenit repede la 3 goluri avans prin reușita lui Kelemen. CC United a redus proporțiile pe final. Rusen și Găzdaru au notat un 4-5 cu titlu mai dramatic, dar ego-ul a rămas în aer.