Ciobanu Marian-Victor

FC Colentina

Peiu Ștefan

Cu o linie de campionat imaculată în ultimele cinci runde, FC Colentina este aproape calificată la baraj, patru puncte în fața urmăritoarei Viitorul, două meciuri atârnate în țintar. Un succes runda viitoare catapultează în tavan dopul sticlei de șampanie. Până atunci, Colentina a transpirat pentru victorie în fața unui adversar dârz, Los Cuervos. După ce Petrea Robert a deschis scorul pentru corbi din pasa excelentului Cristescu, frații Dumitrana s-au activat. Daniel Ștefan a înscris din amigdalele porții, Ciobanu fiind artizanul acțiunii cu o recuperare și un assist de efect, apoi Cuervos răspunde prin Iftincă, cel care s-a aflat la locul potrivit și a reluat în palsă. În dreptul celor de la Colentina s-a păstrat patronimul, însă s-a schimbat numele de botez. Răzvan propune o capodoperă și face 2-2. Minge plouată, iar Răzvan Dumitrana reia spectaculos, cu o seceră din voleu care nu lasă loc decât de standing ovation. Corbii se țin tare și chinuie liderul. Același Iftinca Eduard își readuce echipa în avantaj după un sfert de oră de joc, însă la pauză se intră la egalitate. Un 3-3 savuros, după ce repriza a fost ornată și cu autogolul lui Cristescu. Colentina pare mai proaspătă în partea secundă și, după un joc de care pe care, obține un succes transpirat prin toți porii. Harnicul Ciobanu își aduce echipa pentru prima oară în avantaj (32), apoi Popescu oferă desprinderea (32), golul lui Cristescu condamând un finalul de joc la suspans. Însă Colentina rezistă și este la un pas de baraj.