Micu Vladut

Dumbon FC

Liță Alin Marian

Dumbon FC

Final de playoff în Liga 3B cu victorie pentru Dumbon, care pare pregătită de primul meci de la baraj. Duel cu satelitul Romei, în epilogul sezonului de playoff. Intrată din postura de echipă cu pretenții la primele două poziții, Roma 2 a fost o umbră a echipei care a impresionat în sezonul regulat. Dumbon a ratat promovarea directă în meciul direct cu Los Jugadores, dar mai are o șansă la baraj. Revenind la meciul de marți, ecuația a fost complicată în prima parte. Micu a marcat pentru Dumbon după 11 minute de tatonare. Capitolinii au egalat peste 3 minute prin Bituleanu și au închis repriza la 1-1. Partea secundă a pornit de la golul lui Gheorghe pentru Roma 2. A fost reușita care a declanșat asaltul total al gazdelor. Dumbon a trecut de la 1-2, la 4-2 în 8 minute. Micu și-a trecut dubla în cont, iar Merfu și Nica au adus-o în avantaj pe Dumbon. Roma a reacționat prea târziu, a redus din handicap prin același Gheorghe, dar la final, Dumbon a luat toate punctele.