Calinescu Elvis

Rosario Municipal

Sandu Daniel

Succes clar pentru Rosario în confruntarea cu liliecii. Fără vreo schimbare la dispoziție, Valencia a stat în meci o repriză, partea secundă fiindu-i fatală. Călinescu a trecut peste partea de tatonare și, încă din minutul 4, a livrat o doppietta spectaculoasă, după ce a speculat letargia din defenisiva adversă. Valencia a revenit în joc prin Vintilă, assist Utică, iar după 10 minute presărate cu trei goluri, mitanul a intrat în carantină. Partea secundă a debutat și a curs spectaculos. În sens unic, Rosario a fost tăvălug și a avut demarajul bun și în această repriză. Adrian Angelescu a reluat perfect, la colțul lung, cu un șut de la distanță, apoi Elvis Călinescu a recidivat cu alte două reușite (22 și 24). Același Vintilă a redus din diferență, însă Rosario nu avea să se oprească, astfel că, în ultimele 10 minute, a semnat hecatomba adversarului. Pe rând, Soacă, Angelescu, Răceanu și Dragoș Stoica în dublu exemplar, au închis o evoluție de 10. De 10-3, Milea fiind autorul ultimului gol pentru Valencia.