Raceanu Cristi

Rosario Municipal

Chirita Elvis

Sandmontaj părea marea favorită pentru locul 1 în play-out, dar anul nou a venit cu 3 eșecuri în 4 meciuri și visul de promovare a rămas în aer. Neicu ratează promovarea în primul an cu Sandmontaj, dar mai încearcă și la anul. Urban și-a asigurat matematic prezența a baraj, după surpriza de miercuri seara. Rosario a pus capăt seriei de eșecuri din februarie după un meci de referință cu 9 goluri. Prima parte a fost deschisă cu un gol de la încălzire. Raceanu a spart gheața din primele secunde și tot el s-a impus pentru golul 2. Rosario avea 2-0, dar Sandmontaj a reacționat repede. Neicu a dat gol ca idolul Vali Lazăr în derby și a readus Sandmontaj în meci. La reluare, cele două echipe s-au tatonat pentru 10 minute și au dat drumul la seria de goluri în ultimele 10 minute. Nita și Soaca și iar Nita au punctat pentru 5-1, dar latinii au tremurat pentru victorie pe final. Neicu a fost precis de la punctul cu var, iar Manole a făcut 5-3. Sandomntaj dezamăgește în playout și o ia de la capăt în ediția viitoare. Rosario salvază impresia cu un succes important pe final de sezon.