Matache Bogdan

Under 40

Munteanu Ionut Catalin

Under 40

Under 40 continuă să doboare tot ce-i stă în cale. Etapa viitoare e derby-ul decisiv cu Axi pentru promovare. Vom vedea dacă a învățat să evite icebergul sau nu. Până atunci a dispus de Expect Toulouse, echipă care s-a mulțumit cu statutul de play-off și a uitat să adune puncte. Al șaptelea succes din cele 8 meciuri de playoff pentru albi. Și disputa a pornit fulminant. Matache și Enescu au stabilit condițiile unui 1-1 încă din minutul 1. După 8 minute de tatonări, Under 40 a lovit fără milă cu o lovitură dublă. Matache și Stancu au marcat în doar câteva secunde, dar reacția a fost la fel de fulgerătoare. Expect a făcut 3-2 la primul atac. Repriza s-a încheiat cu golul de 3-3, „vinovat” Eparu. Atât i-a ținut pe Toulouse. La reluare, doar Under 40 a găsit poarta. Același Matache s-a „oferit” să livreze golul 4. De parcă nu era de ajuns, fatidicul minut din prima parte când a încasat la pachet, că Expect a mai simțit un deja-vu în final de meci. Parcelea și Balea au trimis meciul la 6-3, set și match pentru surpriza Under 40. Urmează ciclonul pentru liga secundă: Under 40-Axi Finance.