Florica Fabian

Army V55

Dorobanțu Mihai-Florin

Army V55

Ultimele două clasate intrare în play-off și-au păstrat poziția până miercuri seara. După al treilea succes din ultimele 10 meciuri, Army a sărit peste Forzza Junior, dar așteaptă jocul cu Axi pentr a-și afla soarta finală de la baraj. Expect n-a contenit să opună rezistență într-un meci dominat categoric de militari. Prima parte a fost semnată de un forfait efervescent al celor de la Army v55. Utma și dubla lui Florică au venit în contextul unei reprize perfecte. Repriza secundă a fost actul doi al unei piese de Oscar cu Florica Fabian în rol principal. Revenit din praful Afganistanului, Fabian a schimbat uniforma de camuflaj pe echipamentul blanco al echipei sale, însă și-a păstrat cadența de la mitralieră. După doppietta din prima parte, jokerul militarilor și-a ciuruit adversarii, a făcut instrucție cu Expect și a fost consemnat pe foaie cu încă 5 bucăți. 7 goluri pentru Fabian, rist AK 47 pentru o evoluție de nota 10. Duță a marcat pentru Toulouse, s-a consemant prezența la teren a albaștrilor, iar Vasile a contribuit și el la scorul final al serii. 9-1 pentru Army, victorie de efect la meciul de rămas bun din sezonul de playoff.