Ureche Radu Alin

Eagles Club Bucuresti 2

DOBRE EMILIAN-MIHAIL

Intouch

Playout-ul din seria 3C continuă să producă surprize. Paradoxal, nu liderul Oțelul a adunat cele mai multe puncte. Intouch și Metropolis sunt surprizele frumoase din primele 6 runde. Intouch are un singur eșec în 6 meciuri (0-7 cu Oțelul) dar se laudă cu 6 puncte luate celor de la Eagles 2 pe care i-au dat jos de pe locul 1 după succesul de joi seara. Cu amintirea acelui 5-1 din tur, Intouch a luat-o tare pe Eagles și a marcat de la încălzire pentru 1-0. Golul lui Lungu a fost anulat de reușita lui Grigore din minutul 13. Ceea ce părea să fie un liniștit 1-1 la pauză a fost „stricat” de golul lui Ureche din ultimele secvențe. Lungu a făcut 3-1 în minutul 29, dar Eagles a răspuns imediat. Mic a fost marele câștig cu golul de 3-2, dar era prea puțin pentru lideri. Ureche a completat și el lista “doppiettelor” din tabăra Intouch și Eagles „scapă” de povara primului loc după doar un meci. Urmează un derby de clasament cu Metropolis 2, în timp ce Intouch se gândește deja la sezonul viitor.
Omul meciului: Alin Ureche- nota 9