Hodorogea Dorin

Otelul

Serbanescu Alexandru

Otelul

Ziua de vineri a fost una festivă. Pe lângă cele două semifinale din Cupă, am avut și finala pentru locul de baraj din seria 3C. Oțelul își asigura locul la baraj cu un succes împotriva lui Intouch. De remarcat traseul impecabil al celor de la Intouch, care au pierdut doar cu Oțelul în play-out, de două ori, cu același scor, 0-7. Prima repriză a fost umăr la umăr. Camară a marcat singurul gol al reprizei după un assist perfect al golgheterului Hodorogea. La reluare sa înclinat terenul și gălățenii au armat perfect încă din start. Servit de același Hodorogea, Pătru a fost la locul potrivit pentru 2-0. Fără timp de respiro, Intouch a încasat imediat golul 3. Căpușă a deranjat păianjenii cu un trasor violent, din pasa altruistului Hodorogea. Peste 7 minute, a intrat în scenă un alt nume. Au fost minutele în care s-a remarcat Alex Șerbănescu. Lewandowski de la Dunăre, Hodorogea a marcat din pasa portarului, pentru ca 3 minute mai târziu, Șerbănescu să marcheze de la punctul cu var pentru 5-0. Ofensiva totală a Galațiului a continuat și s-a trecut Camară pe foaie cu singura doppietta din meci. Ultimul cuvânt l-a avut tot Oțelul. Ca un deja vu, s-a terminat 7-0, ultimul gol fiind cireașa de pe tort. Sandu a urcat decis în atac și s-a distrat cu portarul înainte să-i pună pe tavă golul de 7-0 lui Dimitrioglo. Oțelul e sigură de locul 1 cu o etapă înainte de final și așteaptă meciul cu Dumbon din barajul spre Liga 2.