Babota Eduard

Eagles Club Bucuresti 2

Draganescu Mihai

Cegeka

Vulturii se impun fără migrene şi urcă pe primul loc în această serie, poziţie care-i propulsează la baraj. Un sfert de oră sec, iar Cegeka deschide scorul. Telea trage necruţător, un stâng ca o nălucă, însă golul responsabilizează adversarul şi, până la pauză, Eagles 2 răstoarnă evidenţa. Babota egalează după o gravă eroare defensivă a celor de la Cegeka, de admirat pasa decisivă trimisă de Mărăscu, apoi încovoiatul Grigore îşi începe numărul. În partea secundă, masa, dansul şi muzica au aparţinut băieţilor în alb. Pe afişul jocului s-a aflat triumviratul Mărăscu- Babota- Grigore. Mărăscu a livrat un hattrick de excepţie, 28,30, 32, Babota a fost excepţional, s-a ocupat cu asistenţa tehnică, două assisturi de manual, apoi Grigore a pus ştampila şi expediat punctele pe adresa: Eagles 2, Primul loc, Liga 3C, Play – Out. Cegeka, invizibilă în partea secundă, a mai punctat prin Dănciuloiu, o palidă satisfacţie a eşecului.