Lungu Viorel-Adrian

Fan Courier FC

Eftimie Razvan-Ioan

O finală curată, tranșată de FAN Courier. AS Roma a ținut de scor aproape o repriză, timp în care Feștilă a ferecat bututurile, iar Ivuță, după o indecizie a lui Eftimie, putea deschide scorul. A făcut-o Lungu în gingia primului mitan. Minutul 19, iar după câteva șarje tăioase la poarta romanilor, curierii sparg gheața, printr-un șut ferm al fostului jucător de la Sportul Studențesc. Mult mai experimentată și mai matură, FAN Courier s-a desprins în partea secundă. Defensiva romană a fost năucă la o lovitură de colț, mingea a ajuns la Alecu cel care a transmis până la Robu, iar ascuțitul atacant de la FAN a fructificat din gușa porții. Roma a rămas anemică în avanposturi, pistoanele Ivuță și Marian Liviu au fost declarate nule de jocul tactic al curierilor, Eftimie a parat extraordinar și le-a refuzat adversarilor revenirea în joc. FAN și-a tencuit victoria în ultimele 10 minute. Brașoveanu a desenat un scor de forfait în minutul 34, apoi Onel, la finalul unei acțiuni șnur, a sigilat un succes clar, 4-0. Cupa este livrată curierilor, direct în vitrina din sufrageria lui Denis Erdei.